«
  1. Ana sayfa
  2. Genel
  3. Yeni Yapay Zeka Uygulamaları İle Eğitici Oyunlar

Yeni Yapay Zeka Uygulamaları İle Eğitici Oyunlar

Oyunun ölçeği yapay zeka kullanılarak değiştirilir. Bununla birlikte, yapay zeka tepkileri de dengelenmelidir. Bu aşamada oyuna seviyeler eklenir ve oyuncu önündeki bilgisayarın zeka seviyesini seçebilir. Oyuncunun görevlerinde uzmanlaşmak için yapay sinir ağları ve oyun karakterlerinin evrimi adlı bir oyunda kaslar ve kemikler yaratarak yaratılışın gelişimi ve gelişimi izlenebilir. MIT’in Ahlaki Makinesi, şoförsüz araçların ahlaki seçeneklerinin bir incelemesidir.

Yapay Zeka Nasıl Öğrenir?

İnsan beyninin nörolojik yapısını simüle ederek hazırlanan yapay zeka oyunlarının algoritmaları, sorunları çözme ve tekrar tekrar görsel veri üretme, hataları tespit etmeyi ve gerçeği bu şekilde öğrenmeyi mümkün kılar. Derin öğrenmedeki fark farklılıklarının tespiti ile sistem kendini öğrenir.

Süper Mario oyununu temel alan bir sistemde yapay zeka, yapay sinir ağlarını kullanarak gözlemleyerek kendi oyun modelini, herhangi bir oyun kodu ve gelecekteki hareketleri hesaplamaksızın akıllı telefonlar üzerinde de oluşturabilir.

Bu Bir Tehdit Mi? Geleceğin Teknolojileri

Yapay zeka ve bazı meslek gruplarının gelecekteki görevden alınması ile ilgili haberler ve makaleler gün geçtikçe artmaktadır. Soru ortaya çıkar: Bu kurs bizi korkutmalı mı? Yoksa yeni fırsatlara yelken açmak için heyecanlanmalı mı? Abı Sorunun cevabı göründüğü kadar basit. Günümüz eserlerinin çoğu genellikle yaratıcılıktan yoksundur; Aslında, bunlar yapay zeka kullanan robotlardır.

Evet, yapay zeka bu tür şeylerin yerini alabilir ancak yaratıcılık gerektiren alanlarda yapay zeka henüz bu kadar gelişmemiştir. Bu bize insanlığın yaratıcılığını kullandığı alanlarda bayrağı kaybettiğini gösteriyor. Hangi alanda çalışacaksın? Kariyerinizi seçerken, kariyerinizi yöneterek kendinizi diğer insanlardan ve robotlardan ayırarak neler yapabileceğinizi öğrenmelisiniz.

Gerçekçiliğin Ötesinde: Oyunlarda Kullanılan Yapay Zeka Yöntemleri

Yapay zekanın gelişiminin amacı, geleneksel yöntemlerle çözülemeyen sorunları çözmektir. Derin öğrenme, yapay sinir ağları ve genetik algoritmalar bu yöntemlerin en yaygın olanlarıdır. Bu bilgiler Ps5 çıkış tarihi ile yakından ilişkili olabilir.

Oyunlarda yapay zekanın gelişim tarihine bakacak olursak, modern üç boyutlu dünyalarda hareket edebilen ve çeşitli oyunlarda kalabalık topluluklardaki insanların yaşamlarını taklit edebilecek hareketlere dayalı oyun uygulamalarından örnekler görülebilir. Bir oyunda yaratık mekaniği öğretiminde kullanılan yöntem çok başarılıdır.

Kural Tabanlı Yapay Zeka

Bilgisayar kontrollü karakterlerin hareketlerini oyunlarda belirli kurallara göre gerçekleştirmenin bir yolu. Bu yöntem için, bir durum makinesi ve bir bulanık durum makinesi yaygın olarak kullanılır. Bu sistemin işleyişine bir örnek vermek gerekirse, bir askerin sağlığına ve düşmana olan mesafesine bağlı olarak bir durumdan diğerine geçmesine izin verir. Bu sisteme ne kadar fazla parametre eklenirse, davranış modeli o kadar zengin olur. Artan parametrelerle, sayısal değerleri doğru şekilde ayarlamak giderek daha zor hale gelir.

Durum makinelerinin en üst modeli bulanık makinelerdir. Durumlar arasındaki geçişler tahmin edilemez çünkü bunlar tam olarak mantıksal ifadelere dayanmaz; insan mantığı için daha uygun davranış elde edilir. Yeni Playstation 5 oyunlarında da bu mantığı bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *