«
  1. Ana sayfa
  2. Üniversite
  3. Üniversite Hayatında Yapılması Gerekenler

Üniversite Hayatında Yapılması Gerekenler

Her genç üniversite sınavına hazırlanırken, üniversitede, yapacaklarının hayalini kurarak kendini motive etmiştir. Şüphesiz üniversiteye geçmek hayatın dönüm noktalarından birini ifade eder. Çünkü üniversite hayatı lise hayatı gibi monoton ve tekdüze değil daha özgürdür. Üniversiteye geçmiş birey olma yolunda atılan ilk adımdır. Burada herkes özgürce hareket eder ve yaptığı eylemlerin sorumluluğunu taşır.

Tüm bunların yanında hayatın en güzel ve hızlı aktığı gençlik yıllarımızı en iyi şekilde geçirmek isteriz. İşte sizlere üniversite hayatında yapılması gerekenler;

Geceyi Sokakta Geçirmek

Dostlarınızla birlikte veya sıkıntılı bir gününüzde geceyi dışarda geçirmek size terapi gibi gelecektir. Hele birde denizi olan bir şehirde üniversite okuyorsanız.

Çiğ Köfte Partisi

Aranızda Urfalı bir arkadaşınız var ise bir evde toplanarak çiğ köfte partisi vermek çok eğlenceli ve lezzetli olacaktır.

Otostop ile Gezmek

Maceraperest bir kişiliğe sahipseniz bir an bile düşünmeden sırt çantanızı alın ve evden çıkın. Önünüze çıkan ilk arabaya binin ve kendinizi olayın akışına bırakın.

Sınav Gecesi Ders Çalışma

Çoğu zaman tavsiye edilmese de üniversite hayatının olmazsa olmazıdır son gece çalışmak. Bazı araştırmalara göre olan üstü durumlarla baş etmeyi öğretir.

Esnek Çalışma Saatlerine Sahip Bir İş

Kendinize kısa süreli veya günlük işler ayarlayın. Bu size maddi anlamda katkı sağlarken yeni dostluklar kurarak hayat şartlarını öğrenmeniz için bir fırsat sunar.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *