«
  1. Ana sayfa
  2. Meslekler
  3. Nanoteknoloji Mühendisliği Nedir? Taban Puanları Kaç

Nanoteknoloji Mühendisliği Nedir? Taban Puanları Kaç

Nanoteknoloji tabiri son beş altı yıldır çok fazla duyduğumuz bir tabir. Teknolojik gelişmelerle birlikte yaşamımıza giren bu kavramla birlikte eğitimi de verilmeye başlandı. Daha önceleri üniversitelerde olmayan bu bölüm son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Dolayısıyla tercih yapacak öğrenciler Nanoteknoloji Mühendisliği nedir taban puanları ne kadar diye araştırma yapıyor.

Nanoteknoloji Mühendisliği aslında Malzeme Bilimi Ve Nanoteknoloji Mühendisliği olarak geçen bir bölüm. Mühendislik fakültelerinde yer alan bu bölüm MF puan türüyle öğrenci kabul ediyor. Eğitim süresi 4 yıl olan bölümde malzeme bilgisi, mühendislik dersleri ve nano malzeme üretimi süreci ile ilgili dersler veriliyor. Okuldan mezun olanlar “Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisi” unvanı alıyor.

Bölümün amacı, üretim yöntemleri açısından kalifiye mühendisler yetiştirmektir.

Nanoteknoloji Mühendisliği nedir taban puanları ne kadar diye merak edenler için taban puanların, özel üniversitelerde ve devlet üniversitelerinde farklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, savunma ve güvenlik sanayi başta olmak üzere, AR-GE merkezlerinde, üniversitelerde, demir, çelik ve diğer metal sanayiinde, cam, beyaz eşya, kozmetik, biyomedikal, petrokimya ve havacılık sektörlerinde çalışabilirler. Dileyenler akademik kariyerlerine devam edebilir. Ülke içinde ve yurt dışında da çalışma olanakları oldukça iyi olan bölüm, günümüz ileri teknolojisi sebebiyle hızla değişen ve gelişen endüstriyel uygulamalar için çok gerekli olan kalifiye mühendis ihtiyacını karşılamak üzere planlanmıştır.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *