«
  1. Ana sayfa
  2. Dersler
  3. Matematik ve Geometride Hızlanmak

Matematik ve Geometride Hızlanmak

Matematik ve geometri derslerinde soruları çözebiliyor ancak istediğiniz hızda çözemiyor musunuz? Matematik ve geometride hızlanmak için ne yapmalıyım? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İlk öncelikle hangi konularda yavaşsınız onu belirlemelisiniz. Sonrasında o konuyu tekrar çalışarak tam pekiştirmelisiniz ve ardından testler çözerek hızlanabilirsiniz.

Matematik ve Geometride Hızlanmak

Ne yazık ki en büyük yanılgılarımızdan bir tanesi de konuları bitirdikten sonra soruları hızlı çözeceğimize inanmak. Ama maalesef sadece bu yeterli olmayacaktır. Kitap okumanız ve paragraf soruları çözmeniz sizi oldukça hızlanmanıza yardımcı olacaktır. Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi budur. Öğrenciler ne yazık ki okuduklarını anlamamaktadır. Bunun sonucunda zaman kaybetmektedirler. Bunu yenmenin tek çaresi kitap okumak ve paragraf soruları çözmektir.

Nasıl Hızlı Soru Çözerim?

Hızlı soru çözmek için yukarda belirttiğimiz maddelerin yanı sıra bolca soru çözmenizdir. Çalıştığınız konulardaki farklı soru tiplerini çözdükçe zamanla hızlı soru çözmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Özellikle hazırlandığınız sınavların geçmiş çıkmış soruların tamamını çözmenizin size çok faydası olacaktır.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *