«
  1. Ana sayfa
  2. Dersler
  3. İnternet Üzerinden Eğitim Alma Yolları

İnternet Üzerinden Eğitim Alma Yolları

Bir alanda uzman olmak istiyor ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O halde telaşa hiç gerek yok. Size göstereceğimiz iki yolla internet üzerinden herhangi bir alanda uzmanlaşabilirsiniz. Bu yollardan birisi ücretsizken diğeri ise ücretlidir. Ancak her iki yol da, iyi bir çalışmayla birlikte her alanda uzman olabileceğiniz şekilde geliştirilmiştir.

İlk yol, Youtube kanalı üzerinden eğitim videoları izlemektir. Bu yolun avantajlarından en büyüğü, ücretsiz olmasıdır. Programlamadan yazılıma, her alanda birçok eğitim kanalından alacağınız bilgiler ışığında donanım sahibi olabilirsiniz. Ancak bu yolun dezavantajı, videoların yalnızca teorik içerikli olmasıdır. Yani, uygulamaya dökebilecek kadar geniş imkanlara ne yazık ki sahip olamazsınız. Bu durumda ise ikinci yol devreye girmektedir.

İkinci yol, online kurslardan faydalanmaktır. Bu kurslarda alacağınız eğitim yalnızca teorik değildir. Uygulamalı ve aşamalı dersler sayesinde hem öğrenir hem de uygulamaya dökebilirsiniz. Peki bu konuda hangi uygulamadan faydalanmak gerekir? En tatmin edici cevap Udemy olacaktır. Udemy, online kurslar sayesinde yabancı dil öğreniminden enstrüman öğrenimine kadar birçok alanda uzmanlar tarafından ders almanızı sağlar.

Ancak kurslar paralıdır. Paralı olmasına karşın birçok kurs, özel indirim fırsatlarından faydalanabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ek olarak, yalnızca uygulamalı ders almış olmazsınız. Bunun yanı sıra takıldığınız herhangi bir alanda konunun uzmanıyla birebir konuşabilir ve gelişiminizi ilerletebilirsiniz. Eğitim güncel olarak sizlere internet üzerinden eğitim almanın püf noktalarını sunmaya devam ediyoruz.

İnternetten Yabancı Dil Öğrenmek

Youtube ve Udemy uygulamalarının yanı sıra, eğer sadece yabancı dil öğrenmek istiyorsanız size bir sürprizimiz var. Duolingo, ücretsiz olarak yabancı dil eğitimi alabileceğiniz alanlardan birisidir. Aynı zamanda salt eğitim almaz, konunun uzmanlarıyla da birebir konuşabilirsiniz. Online tabanlı uygulama olan Duolingo, sizlere diğer üyelerle de iletişime geçmeniz için fırsat verir.

Son olarak, internet üzerinden eğitim almak isteyenler bir uzman tavsiyesinde bulunalım: Eğer amacınız bir alanda uzmanlaşmaksa, plan ve program yapmak şarttır. Eğitim ve öğretim kademelerinde yer alan planın dışında, kendi planınızı oluşturarak okulun size kattıklarından çok daha fazlasını kendi programınızla kazanabilirsiniz. Ancak herkesin dert yandığı nokta, bu programa uyulmaması şekildedir. Bu durumda ise kendinizi aşamalı olarak pekiştireçlerle ödüllendirmelisiniz. Yani, bir konuda bir aşama kaydederseniz kendinize seçtiğiniz bir ödülü verebilirsiniz. Bu sayede eğitim alma süreciniz hem verimli hem de uzun vadeli olacaktır.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *