«
  1. Ana sayfa
  2. Meslekler
  3. Fotoğraf ve Video Bölümü Nedir? Dersleri ve Taban Puanı Kaç?

Fotoğraf ve Video Bölümü Nedir? Dersleri ve Taban Puanı Kaç?

Tercih döneminde öğrenciler, bilinen mesleklerle ilgili bilgiye sahip oluyorlar. Ancak bazı bölümler var ki belki pek çok kişi bölüm ismini daha önce duymamış olabiliyor. Fotoğraf ve video bölümü bilinmeyen bölümler arasında yer alıyor. Peki, Fotoğraf ve video bölümü nedir?

Fotoğraf ve video bölümü lisans seviyesinde eğitim veren yani eğitim süresi 4 yıl olan bir bölümdür. Bu bölüm, sözel puan türüyle alım yapan bölümler arasında yer alır. Ülkemizde güzel sanatlar fakülteleri, sanat ve tasarım fakülteleri kapsamında yer alan Fotoğraf ve video bölümü, yaratıcılığı yüksek, bu alana ilgi ve merak duyan kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Bu bölümde alınacak dersler arasında bol bol proje dersleri, servis dersleri ve teorik dersler yer alır. Eğitim gören öğrencilerin yaratıcı ve üreticiliklerinin geliştirilmesi ve tasarım alanında yeteneklerini geliştirmeleri amaçlanır.

Bu bölümde eğitim gören öğrenciler, çeşitli değişim programları ile yurtdışında eğitim alma şansına sahip olurlar.

Fotoğraf ve Video Bölümü, fotoğraf ve video üretimi eğitimi ile sinema, televizyon ve reklamcılık sektörlerine katkıda bulunmayı amaçlar.

Fotoğraf ve video bölümü nedir, sorusuna yanıt niteliğinde, bu bölümden mezun olanların yapacakları işlerden bahsetmek gerekirse; Fotoğraf ve Video Bölümü mezunları medya kuruluşlarında reklam, tanıtım, moda, sinema gibi pek çok alanda çalışma yürütebilirler. Ayrıca mezun olan adaylar ilgi alanlarına göre araştırma kariyerine veya akademik kariyer yapmaya da yönelebilirler.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *