«
  1. Ana sayfa
  2. Sağlık
  3. Diş Sağlığını Hafife Almayın

Diş Sağlığını Hafife Almayın

Ülkemizde maalesef, ağız ve diş sağlığı konusuna hak ettiği önem verilmiyor. Uzun yıllardan beri çeşitli bilinçlendirme çalışmaları ile diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmaya çalışılsa da günümüzde dişlerinin temizliğini düzenli bir şekilde yapanların sayısı hala çok az. Hal böyle olunca diş polikliniği ziyaretleri genellikle çürüyen dişler ve çeşitli diş ve dişeti problemleri için oluyor.

Her insan, sağlıklı dişler ve diş etleri için ağız ve diş temizliğini bir rutin haline getirmeli, fırçalama, gargara işlemlerini düzenli yapmalı ve belirli aralıklarla diş hekimine görünmelidir. Ancak maalesef birçok insan, diş bakımına özen göstermediği gibi, diş hekimine de yalnızca dişleriyle ilgili sorun olduğunda gidiyor.

Diş poliklinik merkezleri yalnızca tedavi değil, rutin kontroller için de hizmet veren yerlerdir. Düzenli aralıklarla ziyaret edilerek, dişlerde meydana gelecek olası çürüklere karşı önlem alınmalı, varsa diş ve diş eti problemlerine erken müdahale edilmelidir. Çünkü diş çürükleri zaman zaman diş etlerini ve hatta çene kemiğini bile etkileyecek kadar ileri düzeyde bir problem haline gelebilir.

Diş sağlığını önemseyen pek çok kişi ise diş hekimi fobisi sebebiyle diş polikliniklerini ziyaret etmeyi sürekli erteliyor. Aslında günümüz teknolojisinin en gelişmiş imkânlarını kullanan pek çok diş polikliniği mevcut ve bu kliniklerde can yakan, ağrı veren işlemler artık tarihe karışmış durumda. Dişçiden korkanların rahatlıkla gidebileceği bir poliklinik olarak önerilmektedir.

Dişler, diş etleri ve çeşitli ağız ve diş kaynaklı sorunlar için diş polikliniği ve hastaları aynı platformda yan yana getiren dispoliklinik.com diş poliklinik ziyaretinizden önce gereksinim duyduğunuz bilgileri bulabileceğiniz bir adres.

Sitede, çeşitli ağız ve diş sorunlarına değinilmesinin yanı sıra malzeme araştırmaları ve karşılaştırmalara yer veriliyor. Yorumlar yoluyla diş poliklinik hizmetleri verenlere sorularınızı yönelterek cevap bulabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *