«
  1. Ana sayfa
  2. Genel
  3. Dekoratif Yağlı Boya Tablolar

Dekoratif Yağlı Boya Tablolar

Tablo, tuval üzerine çeşitli boyalar ile yapılan resimlerdir. Geçmişten günümüze kadar gelen Mona Lisa’dan İnci Küpeli Kız’a kadar çok ünlü tablolar bulunmaktadır. İlk tablolar yağlı boya ile yapılarak başlamış ve günümüzde teknolojinin gelişmesi ile yeni bir boyut kazanmıştır. Bir tablo yaparken ihtiyaç duyulan malzemeler tablo, boya, fırça ve şövalyedir. Bir de resmini çizmek istediğiniz bir nesne ya da varlığa karar vermeniz gerekmektedir.

Uzun bir zaman yağlı boya tablo yapıldı. Bu tablolar günümüzde pek çok müzede rastlanmaktadır. Her bir tabloya baktığınız zaman farklı anlamlar bulunmaktadır her fırça darbesinde. Yağlı boya yapılırken boya çok önemlidir. Tiner, yağlı boyayı inceltmek için kullanılır. Bu oran doğru ayarlanır ise tuval yüzeyinde boyalar mükemmel bir şekilde kalmaktadır. Böyle bir tablonun tam anlamı ile kuruması bir yıl almaktadır.

Kanvas Tablo Baskı

Zaman ilerledikçe teknoloji gelişti. Baskılama yöntemlerinde yaşanan gelişmeler tablolar da görülmeye başlandı. Kanvas tablo bu gelişmenin bir ürünüdür. Tuval üzerine basılan resme çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır.Bu kimyasallar resmin yüzeye kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Yağlı Boya Dokulu Tablo Çeşitleri

Yağlı boya ile yapılan tablolar çok kıymetlidir. Tablonun etkileyiciliğini arttırmak için ressamın fırça darbeleri ve baskı teknolojisinin birleşmesi ile yağlı boya dokulu tablo oluşmuştur. Baskı makinesinden yüksek çözünürlük ile çıkan resim ve ressamın tamamladığı parçalar ile resimlere yeni bir boyut getirmektedir. Bu tür tablolar ev dekorasyonunda kullanarak evinize derinlik kazandırabilirsiniz.

Tabloplus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *