«
  1. Ana sayfa
  2. Meslekler
  3. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Kariyerinde öğretmenlik alanında ilerlemek ve öğretmenlik bölümleri arasında da Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği bölümünü tercih etmek isteyenler bu bölümü tercih etmeden önce Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü nedir, hangi dersler alınır ve bu bölümün iş imkânları nelerdir, sorularının yanıtlarını arıyor.

Bu bölümde nitelikli Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri yetiştirmek amacıyla eğitim verilir. Bu bölümün eğitim süresi 4 yıldır ve eşit ağırlık puan türüyle öğrenci alır. Bu bölümde; Halk oyunları, antrenörlük, doğa sporları, beceri yönetimi, futbol, eğitim psikolojisi, sağlık bilgisi, eğitsel oyunlar, engelliler için beden eğitimi, atletizm, ilkyardım ve sağlık bilgisi, sosyal psikoloji, spor politikası, hentbol, basketbol, voleybol vs. dersler verilir.

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümünden Mezun Olanların İş İmkânları

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü nedir, sorusunu yanıtlarken bu bölümün iş olanaklarına mutlaka yer vermek gereklidir. Bu bölümden mezun olan adaylar, sınavlara girerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde görev alabilirler. Bu bölüm mezunlarının, çeşitli özel eğitim kurumlarında görev yapma şansı da bulunuyor.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü mezunları halk eğitim merkezlerinde öğretici olarak çalışabilir. Engellilerle ilgili eğitim, spor organizasyonlarında görev yapabilir, antrenörlük alanında çalışabilirler. Bu kişiler, aldıkları eğitim içeriği sayesinde halk oyunları, ilk yardım ve sağlık, spor faaliyetleri ile ilgili alanlarda da çalışabilirler.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *