«
  1. Ana sayfa
  2. Açık Öğretim
  3. AÖL Sınav Sonuçları 3. Dönem Ne Zaman Açıklanacak

AÖL Sınav Sonuçları 3. Dönem Ne Zaman Açıklanacak

AÖL Sınav Sonuçları 3. Dönem Ne Zaman Açıklanacak

Lise öğrenimini MEB bünyesindeki açık öğretim lisesi sistemi ile tamamlayan öğrenciler 3. Dönem sınavlarının yapılmasının ardından AÖL Sınav Sonuçları 3. Dönem Ne Zaman Açıklanacak diye merak ve heyecanla bekliyor. 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde 3. Dönem sonu sınavları yapılmıştı. Sınavlara giren açık öğretim lisesi öğrencileri, yeterli puan alıp alamadıklarının merakı içerisinde beklemedeler.

Açık öğretim lisesi sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor. Örgün öğretim sınavlarından farklı olarak açık öğretim lisesi sisteminde 3. Dönem, dönem sınavları yapılıyor. 2018-2019 öğretim yılında 3. Dönem ders seçme işlemleri 2-14 Mayıs 2019 tarihinde yapılmış, sınav giriş yerleri ise 3 Temmuz tarihinde açıklanmıştı. Adaylar 6-7 Temmuz tarihinde sınava girerek 2018-2019 eğitim öğretim yılının 3. ve son dönem sınavlarını vermiş oldular.

Sınav işlemlerinin bitmesinin ardından ise Milli Eğitim Bakanlığı, yayınladığı iş takviminde yer verdiği üzere, AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçlarının 1 ağustos 2019 tarihinde açıklanacağını duyurdu. AÖL Sınav Sonuçları 3. Dönem Ne Zaman Açıklanacak diye gözlerini MEB’e çeviren öğrenciler, tarihin belirlenmesinin ardından sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

3. dönem sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra yine iş takviminde belirtildiğine göre 2019-2020 eğitim yılı için 1. Dönem yeni kayıt alma işlemleri başlayacak. Bu işlemler için belirtilen tarihler ise; 21 Ağustos -27 Eylül 2019 tarihleri oldu. Açık öğretim lisesine kayıt olarak eğitimini devam ettirmek isteyen herkesin, bu takvimi dikkate alarak başvuru tarihlerini kaçırmaması gerekli.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *