חדשנות, אופנה, ביזנס, עיצוב הבית, דין ומשפט, מיסים ועוד רק במגזין החדשנות

באופן כללי, כדאי שתבינו כי ישנם חמישה סוגים של גזל דומיין, בעוד הפירוש הברור יותר למקרים של גזל הדומיין משמעו התחזות לרשם של שם הדומיין תוך כדי התכתבות עם רשם שמות דומיין. עוד פירוש הוא שינויים שאין להם כל רשות בתצורה של DNS, אשר בהכרח גורמים לשיבושים או לפגיעה בשירותים אשר מופעלים תחת השם של הדומיין. כמו כן, כאשר מזייפים את הפרטים של חשבון הרושם אשר מוחזק באמצעות הרשם. בנוסף לכך, התחזות, או לחלופין מעשה הונאה אשר מובילים להעברה שאינה מורשית של דומיין מבעל שם חוקי לצד האחר. ונסיים עם האפשרות החמישית של זיוף הודעת האישור של העברה מרושם לרשם. המדריך שלפניכם מאוד מקיף את כל התחום של גזל דומיין, ועל כן מוטב שתקראו את כולו בחדווה, למן ראשיתו ועד לתומו, כי אף אחד לא יכול לנבא מה ילד יום.

מה הם שני התרחישים הכי שכיחים של גזל דומיין?

שני התרחישים הכי שכיחים של גזל דומיין הינם כלעיל –

  • זיוף של פרטי חשבון של רושם שנשמר באמצעות רשם – גנבי שמות דומיין עשויים לזייף את פרטי החשבון המשויכים לרישום שם דומיין על מנת לבצע פעילויות זדוניות, כמו למשל – מכירה מחדש של הדומיין. כגון, המידע המזויף יכול לשמש גנב בשביל להונות קונה שהגנב הוא הבעלים האמתי של שם הדומיין.
  • זיוף הודעת אישור העברה מרושם לרשם – סוג זה של גניבת דומיין כולל מעשים שבהם גנב שם הדומיין מגיש הודעת אישור העברה מזויפת לרשם. נראה שהתקשורת נשלחה באמצעות הרושם, מה שיאפשר לגנב להשתלט על שם הדומיין.

באיזה אמצעי מניעה אפשר לנקוט בפני גזל דומיין?

אמצעי המניעה שאפשר לנקוט בפני גזל דומיין מאפשרים לכם לנקוט בארבעה אמצעים של מניעה, קודם כל, תימנעו מלעשות שימוש בג'ימל או בהוטמייל או בכל שירותי מייל בחינם שונים בתור המייל שנועד ליצור קשר בדומיינים. משום לשירותי דואר המייל בחינם מתלווים המון פרצות של אבטחה, לפעמים הגנבים עשויים לפרוץ אותם, תוך כדי אישור של העברה. כמו כן, ארגונים, חברות, בתי עסק או בני אדם פרטיים חייבים לייצר סיסמאות מאובטחות, ככל הניתן, בקרב הרשם שלהם, בעוד מומלץ לעשות שימוש בסיסמאות לגמרי אקראיות שיש בהן מספרים, אותיות קטנות ואף אותיות קטנות. בנוסף לכך, כדי להבטיח הגנה מיטבית על שם הדומיין שלכם, כדאי שתעשו שימוש ברשם אמין, הרשם האמין יספק לכם אמצעי זהירות נאותים. ולסיום, כאשר תמכרו שם דומיין, כדאי שתעשו שימוש בשירותי נאמנות, אשר מהווים דרך מצוינת במניעה של מזימות הונאה ורמאות.

אולי גם תאהב